Vážení zákazníci, ve dnech 31.8.2019 - 15.9.2019 probíhá plánovaná dovolená. Děkujeme všem zákazníkům za pochopení.

Studentské pokoje
Studentské pokoje
Při nákupu nad 15 000 Kč DOPRAVA ZDARMA
záruka vrácení peněz do 14 dnů
telefonické objednávky 728 035 684
Kontakty
25.Mar.2018

Nebojte se barev ve studentském pokoji

Nebojte se barev ve studentském pokoji

Dokud jsou děti malé, zařizujeme jim pokojíky ve veselých barvách, aby se jim v nich líbilo. Jakmile však odrostou a my potřebujeme vybavit pokoj pro studenty, jako bychom měli z výraznějších barev strach.

Je to na škodu věci, i starší potomci mohou mít ve svém pokoji výrazné barvy, i když už to nebude princeznovská růžová nebo žluto-modro-červený pokoj pro Spidermana. Výběr správných odstínů přizpůsobte činnostem, které budou v pokoji nejčastější, tedy učení a relaxace.

Barvy, které podněcují přemýšlení a zlepšují koncentraci

Ať už zařizujete pokoj pro chlapce nebo dívku, pokud chcete podnítit jejich kreativitu a fantazii, vymalujte jim stěnu u pracovního stolu fialově. Je barvou vnitřního zklidnění, uvolňuje a uklidňuje roztěkané a nervózní jedince. Je vhodná i do pokoje dítěte s ADHD, dokáže ho zklidnit do té míry, že se soustředí na práci.

Starším školákům můžete do pokoje přidat černou, protože pozitivně působí na soustředění a pozornost. Zatímco v pokoji malých dětí je lépe se černé barvě vyhnout, aby nevyvolávala smutek a depresi, studentům klidně pořiďte například černý nábytek.

Barvy vhodné pro relaxaci

Stejně jako dokáže zklidnit fialová barva (v jemnějších pastelových odstínech, např. lila nebo levandulová), doporučují se pro uklidnění a relaxaci světlé odstíny modré, tyrkysové a zelené. Modrá sama o sobě je sice trochu zádumčivá, je ale také barvou harmonie a míru. Posiluje životní energii a v kombinaci se zelenou, která je barvou života a optimismu, uvolňuje a regeneruje duševní síly. Samotná zelená přispívá k emocionální rovnováze a tělesnému i duševnímu zdraví, tou v pokojích svých dětí šetřit nemusíte.

Do studentských pokojů vybírejte opravdu jen pastelové tóny těchto barev, aby působily přirozeně a nerozptylovaly pozornost. Zkuste třeba odstíny evokující barvy vody a mořského světa. Příliš tmavá modrá i temně zelená vzbuzují chmury a depresivní myšlenky, s těmi zacházejte opatrně v každém interiéru a dostatečně je vyvažujte bílou nebo jinými světlými neutrálními barvami (béžová, šedá, champagne).

Když máte doma peciválka

Potřebujete naopak svého potomka trochu probrat a povzbudit? Jestliže chcete dodat interiéru studentského pokoje trochu energie, nabízí se žlutá, oranžová a červená. Žlutá je barva radosti a povzbuzení, pokud není hlavní barvou v místnosti. Dominantní žlutá může naopak dobrou náladu pokazit a způsobovat pocity smutku.

Oranžová je přátelská optimistická volba pro dítě s nedostatkem sebevědomí, tak trochu zakřiknuté a neprůbojné. S červenou ale opatrně, jako koneckonců v každé místnosti - na malé ploše dodá interiéru energii, dokáže povzbudit mysl i tělo, jestliže je jí ale hodně, způsobuje nesoustředěnost a často i agresivitu.