Studentské pokoje
Studentské pokoje
Doprava po celé ČR za 599 Kč.Při nákupu nad 25 000 Kč DOPRAVA ZDARMA
záruka vrácení peněz do 14 dnů
telefonické objednávky 728 035 684
Kontakty
17.Aug.2017

Dětský pokoj: Jak barvy ovlivňují chování

Dětský pokoj: Jak barvy ovlivňují chování

Barva má schopnost inspirovat, vzrušovat, uklidnit, léčit a dokonce i rozrušit. To platí zejména pro děti, které mohou být citlivé na barvy. Takže důležitost výběru správné barvy do místnosti pro malé děti by neměla být podceňována.

Zatímco se vědci dozvěděli hodně o tom, jak barva ovlivňuje naši mysl a těla, pamatujte na to, že každé dítě je jiné; Tyto zobecňování se nevztahují na všechny. Ale pokud jste zvědaví, jakou zvolit barvu do pokoje vašeho dítěte, mohou vám tyto informace pomoci začít.

1. Červená. Červená má schopnost energizovat tělo a vzrušovat mysl, zvyšující srdeční a dýchací frekvence. Některé výzkumy však naznačují, že přílišné vystavení červené povzbuzuje agresivní chování a neschopnost soustředit se.

2. Oranžová. Velmi nepoužívaná, oranžová je možná jedna z nejvíce nepochopených barev. Tato teplá, přátelská a mladistvá barva je pro děti opravdu skvělá, protože se říká, že povzbuzuje sebevědomí a nezávislost.

3. Žlutá. Většina z nás spojuje žlutou barvu s pocity štěstí a veselosti. Studie také spojují tuto jasnou a veselou barvu s motivací. Zatímco světle žlutá napomáha koncentraci, sýtě žlutá zlepšuje paměť. Dávejte si pozor na příliš mnoho zářivě žluté barvy. Ve velkých dávkách může vyvolat pocit úzkosti a dokonce i vztek.

4. Zelená. Tato uklidňující, přirozená barva má uklidňující účinek na dítě. Vědci také zjistili, že zelená může zlepšit rychlost čtení a porozumění dítěte. Není potřeba udržovat tuto barvu snižující úzkost na minimu.

5. Modrá. Má opačný efekt červené. Modrá snižuje pocity úzkosti a agrese a snižuje krevní tlak a srdeční frekvence. Děti, které mají záchvaty nebo jiné problémy s chováním, mohou ocenit uklidňující účinky modré místnosti.

6. Růžová. Ačkoli je obvykle spojena s typickými dívčimi pokoji, růžová má uklidňující pocit, který se může přenést na obě pohlaví. Každé dítě může rychle vyrůst z příliš růžové barvy, a proto zkuste spárovat růžové doplnky, příslušenství a textil s neutrálním pozadím.

7. Fialová. Často spojená s výsadami, fialová je ambiciózní a sebevědomá. Je to také barva vášně, kreativity, moudrosti a duchovnosti. Tato hluboká a emotivní barva je skvělá pro inspirující citlivost a soucit u dětí. Pokud je však vaše dítě obzvláště citlivé, možná budete chtít tuto barvu omezit na minimum.

Řekněte nám: Jaká je barva Vašeho dětského pokoje a proč jste zvolili tuto barvu?