Studentské pokoje
Studentské pokoje
Doprava po celé ČR za 499 Kč.Při nákupu nad 12 500 Kč DOPRAVA ZDARMA
záruka vrácení peněz do 14 dnů
telefonické objednávky 728 035 684
Kontakty
11.Mar.2018

Velikonoční dekorace, které si snadno vytvoříte sami

Velikonoční dekorace, které si snadno vytvoříte sami

 

Velikonoce jsou svátky jara a také dekorace, které si na tyto svátky pořizujeme, jsou především oslavou přírody a nového života. Úplně nejzákladnější velikonoční dekorací je klasické osení. Jestli i vy si chcete letos vypěstovat své vlastní, je nejvyšší čas.

Semena obilovin seženete tam, kde se běžně semínka prodávají, případně navštivte některý z hobby marketů, kde je k dostání přímo směs na velikonoční osení. Stejně dobře můžete použít napučené luštěniny, nebo si vysejte řeřichu, kterou si po velikonočních svátcích můžete sníst. Výhodou řeřichy je také to, že roste rychle (za 3 dny cca 4 centimetry), takže ji můžete zasít na poslední chvíli.

Jak si vypěstovat osení

Vyberte si pěknou plochou misku, v níž budete travičku pěstovat, případně použijte proutěný košíček, který vyložíte igelitem. Jestliže si osení zakládáte méně než deset dní před svátky, semena namočte -rychleji vyklíčí. Osení držte na světlém a teplém místě, na noc ho ale můžete ukládat na chladném místě. Rostlinky zpevní a osení udrží i těžší dekorace. V chladu ho mějte také, když vám roste rychleji, než chcete.

Vzrostlé osení použijte jako podklad pro barevná velikonoční vajíčka, umělecké kraslice i různé zápichy s kuřátky či zajíčky. Dětem můžete do travičky uložit čokoládové figurky.

Osení netradičně

Osení nemusíte vysévat tradičně do plochých nádob, jsou i originální způsoby, jak si letos tuto dekoraci vytvořit.

Skleněná zahrádka

Vysejte směs do hlubší skleněné dózy. Vzrostlé osení přizdobte některou jarní cibulovinou: tulipánem, narcisem, hyacintem nebo několika krokusy.Doplňte několika vajíčky a figurkou králíčka nebo kuřátkem a úžasná dekorace je hotová.

Osení ve skořápkách

Nasypte substrát do skořápek od vajíček (můžete je předtím nabarvit) a zasejte do něj osení. Jestli nemáte na skořápky vhodný košík či tácek, klidně použijte kartonovou skládačku, v níž vejce kupujete. I tu můžete nejdříve podle vlastní fantazie  ozdobit. Vzrostlou travičku doplňte jarními kvítky, případně jen lehce ovažte červenou a žlutou stužkou.

Dekorace na poslední chvíli

Nestihnete už letos zasít osení včas? Až tak moc to nevadí, v současné době jsou totiž trendy dekorace z mechu. A velikonoční vajíčka vyniknou na svěžím zeleném mechu stejně dobře, ne - li lépe, jako na vzrostlé travičce. Na mechovou dekoraci nemusíte nutně do lesa pro čerstvý, dnes už běžně seženete suchý v hobby marketech. Ten si rozprostřete na ošatce či jiné podložce, pečlivě ho zalijte (vhodný je konzervační prostředek, díky němuž mech neztrácí tvar ani barvu) a naaranžujte na něj figurky, vajíčka i květiny podle své představy. Výhodou mechové dekorace je, že stačí pouze měnit ozdobné předměty na něm a máte neustále vhodnou výzdobu na jídelním stole nebo na komodě v obývacím pokoji.