Studentské pokoje
Studentské pokoje
Při nákupu nad 15 000 Kč DOPRAVA ZDARMA
záruka vrácení peněz do 14 dnů
telefonické objednávky 728 035 684
Kontakty
18.Mar.2018

Zařizujeme domácí kancelář

Zařizujeme domácí kancelář

Stále víc lidí v dnešní době pracuje z domova. Bez ohledu na to, jestli jim to umožňuje zaměstnavatel, nebo jde o osoby samostatně výdělečně činné, i doma potřebují pro práci místo, kde se můžou soustředit, mají zde po ruce přehledně veškerou dokumentaci i různé nástroje, které jim mohou pracovní aktivity zjednodušit.

Nebývá pravidlem, že si takový šťastlivec, co nemusí do práce dojíždět, může pro svou činnost vyčlenit celou místnost a zřídit si kompletní pracovnu. Většina z nás se musí spokojit s koutkem kdesi, kde nejméně překáží. Jak si takové místo vybavit, aby splňovalo nároky na úložný prostor, pohodlí i klid na práci?

Pracovní místo, které si zařizujete sami

Zatímco šéfovi do vybavení kanceláře mluvit nemůžete (nebo jen maličko), kout, který si zařizujete doma, bude splňovat všechny vaše požadavky. Stačí si vyčlenit kousek místa v obýváku, v ložnici, která je přes den minimálně využitá, nebo klidně i v předsíni, pokud tam máte dost místa na pracovní stůl a pár polic. To je minimální základ, bez něhož se rozhodně neobejdete.

I pro vaše pohodlí je ale lepší, když bude dost prostoru i pro skříňku, na níž bude stát multifunkční tiskárna a v níž můžete například schovat archiv. Také potřebujete někde uložit i kancelářské potřeby a šanony s dokumenty, s nimiž pravidelně pracujete. Je dobré tohle všechno mít dostatečně blízko pracovního místa, abyste nemuseli pro všechno někam odbíhat.

I na malém prostoru se dá poskládat to nejnutnější, klidně si předem namalujte dispoziční plán. Vyvarujte se tendenci udělat z pracovního koutu skladiště, snížíte si riziko úrazů a výskyt modřin od narážení do nábytku..Jestli nemáte prostor na skříňky, pověste si třeba police na stěnu.

Pravidlo 90° pro výběr správného sezení

Možná jste nad tím dodnes nepřemýšleli, ale výběr pracovní židle je velmi důležitý, ovlivňuje totiž dlouhodobě váš zdravotní stav. Židle nebo křeslo k psacímu stolu musí být přiměřeně vysoká nebo polohovatelná, pro pohodlné a zdravé sezení je nezbytné, aby nohy s trupem, v kolenou i v kotnících svíraly úhel 90°. Ve správné poloze navíc potřebujete dostatečnou oporu pro záda a podložky pod ruce, které by v loktech měly také svírat pravý úhel. V ideálním případě bude mít židle také opěrku pro hlavu, to pro případ, že budete potřebovat chvilku pohodlně přemýšlet.

K ergonomicky tvarované židli vyberte i vhodný stůl. Musí mít také výšku přiměřenou výšce vaší i židle, zároveň je nutné, aby měl dostatečně velkou pracovní desku.  Na stůl se obvykle musí vejít klávesnice a monitor, ten by neměl být postavený na boku stolu, jak je dnes dost běžné vidět. Častým otáčením hlavy k němu si můžete přivodit potíže s krční páteří. Monitor tedy umístěte vždy před sebe, a to nejméně 30 cm od očí.