Vážení zákazníci, e-shop funguje bez omezení. Objednávky jsou vyřizovány v běžném režimu. Děkujeme za pochopení.

Studentské pokoje
Studentské pokoje
Doprava po celé ČR za 499 Kč.Při nákupu nad 12 500 Kč DOPRAVA ZDARMA
záruka vrácení peněz do 14 dnů
telefonické objednávky 728 035 684
Kontakty
01.May.2018

Vybíráme koupelnový nábytek

Vybíráme koupelnový nábytek

Máte za sebou stěhování do nového bytu nebo jste právě dostavěli svůj dům a teď je na řadě vybavení koupelny. Jaký nábytek je do koupelny vhodný a z čeho by měl být vyrobený, aby odolal vlhkosti, která je v těchto prostorech vyšší než jinde v domě?

Máte za sebou stěhování do nového bytu nebo jste právě dostavěli svůj dům a teď je na řadě vybavení koupelny. Jaký nábytek je do koupelny vhodný a z čeho by měl být vyrobený, aby odolal vlhkosti, která je v těchto prostorech vyšší než jinde v domě?

Překvapivě ani tak nezáleží na tom, jestli si pořídíte koupelnový nábytek z dýhovaných, laminovaných nebo MDF desek, z dřevotřísky nebo masivního dřeva, nejdůležitější kritérium pro výběr materiálu je jeho povrchová úprava. I dřevěný nábytek, když je ošetřený voděodolným nátěrem, můžete postavit do koupelny beze strachu, že se poškodí.

Mnohem horší škody hrozí na spodní části skříněk od vody na podlaze. Ať chceme nebo ne, nikdy se neubráníme tomu, že se nám v koupelně voda na podlaze objeví, a jestliže je koupelna špatně vyspádovaná, může taková skříňka stát ve vodě dost dlouho, než to zjistíme. Řešení ochrany před stojatou vodou na podlaze jsou dostatečně vysoké nožičky z plastu nebo kovu, případně zavěšení nábytku na zeď.

Vybíráme barvy do koupelny

Zatímco jinde v bytě jsou pestré barvy trendy, v koupelně v posledních letech volíme paletu decentních tónů. Nejoblíbenější zůstává barva bílá, všechny odstíny hnědé od bílé kávy po hořkou čokoládu, šedá a černá. Koupelny zařízené v těchto barvách vám vykouzlí interiér moderní, s nádechem luxusu.

Jestliže máte koupelnu malých rozměrů, neubírejte jí opticky na prostoru tmavým nábytkem. Do menších interiérů se vždy víc hodí nábytek světlý, nejlépe s lesklou povrchovou úpravou. Tmavší můžeme volit jen dekorativní prvky, například listelu na stěnách nebo froté ručníky naskládané úhledně na polici. Kromě toho, že bílá opticky zvětší malou místnost, evokuje čistotu, a tu v koupelně tak nějak očekáváme.

Na velikosti záleží

Je fakt, že velké skříňky se do většiny koupelen nehodí. Než si nějaký pořídíte, říďte se osvědčeným dvakrát měř, protože zastavět si koupelnu tak, že se v ní nehnete, aniž byste si způsobili modřiny je opravdu nevhodné. Jestliže jste limitovaní prostorem, je ideální varianta lehký nábytek menších rozměrů (i s menší hloubkou), který je stavěn do výšky. Na malém podlahovém prostoru tak získáte spoustu místa pro všechny nezbytnosti, bez kterých se v koupelně neobejdete.

V úplně malých koupelničkách si často musíme vystačit jen se koupelnovou skříňkou pod umyvadlem a zavěšenými poličkami, i tak ovšem získáte ten nejnutnější úložný prostor na hygienické potřeby. V nabídce prodávaného nábytku obvykle najdete kompletní sety do koupelen všech velikostí, můžete si ovšem zařízení sami sestavit ze sektorových skříněk. Při jeho výběru se zaměřte na to, aby neměl hrany a rohy skříněk, které budou vyčnívat do prostoru, příliš ostré, vsaďte raději na zaoblený nábytek, ušetříte si řadu úrazů.