Vážení zákazníci, e-shop funguje bez omezení. Objednávky jsou vyřizovány v běžném režimu. Děkujeme za pochopení.

Studentské pokoje
Studentské pokoje
Doprava po celé ČR za 499 Kč.Při nákupu nad 12 500 Kč DOPRAVA ZDARMA
záruka vrácení peněz do 14 dnů
telefonické objednávky 728 035 684
Kontakty
11.Mar.2018

Jak vybrat sedačku podle všech užitečných kritérií

Jak vybrat sedačku podle všech užitečných kritérií

 

Do každého obývacího pokoje či jiného obytného prostoru určeného k setkávání a posezení s rodinou, přáteli nebo obchodními partnery, si pořizujeme sedací soupravu. Zajišťuje možnost sezení většímu počtu lidí, navíc je obvykle pohodlná, takže neodvádí soustředění od hovoru a nenutí návštěvu poposedávat si a předčasně se chystat k odchodu. Pokud tedy nehledáte nepohodlné posezení úmyslně, pojďme si vysvětlit, jak vybrat sedačku, aby vám co nejlépe sloužila.

Ještě než si začnete vybírat konkrétní soupravy, je třeba si ujasnit, co všechno od své příští sedačky očekáváte. K čemu ji budete potřebovat? Kde bude stát? Jak často se chcete věnovat její údržbě? Podle odpovědí budete hledat správnou velikost, materiál i provedení.

Omezeno prostorem

Úplně nejlépe se vybírá sedací souprava do velkoryse pojaté místnosti velikosti tanečního sálu, kde se může sedačka pyšně rozkládat nejen podél stěn, ale klidně i uprostřed interiéru. V takovém případě je vhodnější vybrat opravdu robustní nábytek, lehká sestava by působila ve velkém pokoji poněkud nepatřičně.

Stejně nevhodná je naopak velká sedačka v malém obýváčku - jestliže zabírá většinu místnosti, je to špatně. V menším prostoru volte raději sedací soupravu, kde je pouze dvojsedačka, vyvarujte se také sedačce do tvaru písmene L nebo U, ty mají poměrně dost nevyužitého místa. Možná bude vašim potřebám víc vyhovovat jen pohovka a několik taburetů, které je možné si ke stolku přisunout, kdykoliv si chcete přisednout.

Jak velká jste rodina?

Pochopitelně se chcete večer všichni sesednout, abyste si mohli popovídat, případně se společně dívali na televizi. Když jste doma dva, tři, není těžké se usadit na klasicky provedené sedačce, pro větší rodinu vybíráme soupravu s vyšším počtem  sedacích míst. Jestliže vás omezuje prostor, vsaďte na dvoumístné pohovky (klidně si pořiďte dvě stejné) , které doplníte o skladné taburety nebo několik větších pohodlných polštářů. Na těch rády posedávají či polehávají menší děti.

Nezapomeňte, že rodina jsou také rodiče a sourozenci, i sestřenice z Moravy. Pokud k vám často přijíždí návštěvy ze vzdálenějších míst, je dobré se při výběru sedačky soustředit na rozkládací provedení, abyste měli kde své hosty uložit. Rozkládací pohovka je dobrým kompromisem i v případě, kdy zařizujete malý byt a není dost prostoru pro samostatnou ložnici.

Potah vybíráme nejen podle barvy

Barva samozřejmě je důležitá. Sedačka je v interiéru nepřehlédnutelná a její barevnost určuje do velké míry celkové ladění místnosti. Trendem dnešní doby je volit do neutrálně zařízeného obýváku pohovku výrazné barvy - zelenou, žlutou, klidně i odvážnější oranžovou či červenou. Stejně důležitá jako volba barvy, je ale také volba materiálu.

Mezi nejluxusnější a zároveň nejtrvanlivější potah patří přírodní kůže. Když se o ni budete zodpovědně starat, vydrží vám řadu let a po celou dobu nevyjde z módy. V rodině s malými dětmi je rozumnější umělá kůže, protože je levnější a nebudete tak naštvaní, když ji některý z vašich potomků poškodí šrámy, odřením nebo počmáráním propiskou, která přes všechny babské rady jde jen zřídka vyčistit.Nadčasové jsou i různé textilní materiály, momentálně například oblíbený mikroplyš.